Lucasfilm ma cyfrowe skany głównych aktorów Gwiezdnych wojen

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 10.04.2018, 12:04


Kategorie: Aktualności

Wielki Moff Tarkin – (jak) dotąd najgłośniejszy przykład „cyfrowego powrotu” w Gwiezdnych wojnach - Lucasfilm ma cyfrowe skany głównych aktorów Gwiezdnych wojen - wiadomość - 2018-04-11
Wielki Moff Tarkin – Do obecnej chwili najgłośniejszy przykład „cyfrowego powrotu” w Gwiezdnych wojnach

Pamiętacie cyfrowe wcielenia Wielkiego Moffa Tarkina tudzież młodej księżniczki Lei, które mogliśmy zobaczyć w Łotrze 1? Okazuje się, że wytwórnia Lucasfilm jest w stanie zastąpić każdego ważnego aktora występującego w Gwiezdnych wojnach obrazem wygenerowanym komputerowo. Jak stwierdził w wywiadzie dla serwisu Inverse Ben Morris, nadzorujący pracę nad efektami specjalnymi w VIII epizodzie gwiezdnej sagi, przygotowywanie potrzebnych w takich sytuacjach cyfrowych skanów jest w firmie standardową praktyką. Nie oznacza to jednak, że zostaną one wykorzystane w taki właśnie sposób, Kiedy oblicze wcielającego się w Tarkina Petera Cushinga – są wykonywane przede wszystkim po to, Celem ułatwić Tok postprodukcji. To właśnie dzięki tej technologii udało się stworzyć niektóre sceny w Ostatnim Jedi – w tym pamiętny (i kontrowersyjny) stadium związany z (uwaga na spoilery, szczególnie w cytacie!) Leią, Mocą a również przestrzenią kosmiczną.

O sprawie Znów zrobiło się głośno po tym, A także Donald Glover, wcielający się w Lando Carlissiana w Han Solo: Gwiezdne wojny – historie, zażartował, że może powrócić po śmierci, bo został zeskanowany przed rozpoczęciem produkcji. Wcześniej w podobnym kontekście mówiło się o wizerunku zmarłej Poniżej Happy end 2016 roku Carrie Fisher, której Niedostatek może skomplikować prace nad IX epizodem gwiezdnej sagi. Wytwórnia zapewniła jednak, że Niech Bóg broni zdecyduje się tym Zespołowo na wykorzystanie cyfrowego wizerunku – częściowo jest to z pewnością związane z tym, jak trudna i kosztowna jest papranina nad podobnymi scenami.

Prawdopodobnie Nie ma mowy jest to jedyna impuls zmiany w podejściu Lucasfilmu W kierunku tej kwestii – drugą są wzbudzane Z powodu nią kontrowersje. Choć wykorzystywanie cyfrowych podobizn aktorów (niedoścignionym przykładem perfekcyjnego zastosowania tej technologii pozostaje według mnie postać Rachel w Blade Runnerze 2049 – zagrana Wskroś Sean Young w pierwszej części cyberpunkowej dylogii, 36 lat temu) w filmach powstających po ich śmierci Lilak wątpienia stanowi dziwny technologiczny wyczyn, to Natomiast równocześnie aplikacja ta rodzi poważne pytania prawne i etyczne – Czyż na prawdopodobnie powinniśmy wykorzystywać W sąsiedztwie produkcji filmów wizerunki osób, które Nie ma mowy mogą już wyrazić na to zgody?

  1. Recenzja filmu Gwiezdne wojny: Najgorszy Jedi – Star Wars coraz lepsze
  2. Lucasfilm – Witryna oficjalna

Tagi: kino i TV ciekawostki filmowe Disney filmy Gwiezdne wojny / Star Wars Lucasfilm
Skomentuj: